378369. RADIO, AGA Transistor 3314, midten af det 20. århundrede.
Klædt i læder. Med håndtag og radioantenne. Knaplukning på bagsiden.
Mål: 18 x ca 27 cm.
Brugsslitage, pletter, tørre revner i læderet, håndtag med kraftigere slid, ikke funktionstestet.