Sæt, Kameraudstyr, KODAK, midten af det 20. århundrede.

378346. Sæt, Kameraudstyr, KODAK, midten af det 20. århundrede.

Kodak filmkamera, Brownie 8 mm filmkamera II. 13 mm f/2,7 objektiv. Original lædertaske.
Fremstillet i Rochester, NY, USA, af Eastman Kodak co.
Lysmåler, Bilora "BOY", i original læderetui Made in Germany.
Lysmåler Rainbow, i læderetui, mærket Made in Japan.
Filmskæreudstyr i original emballage, Arguet, Colleuse Marguet, Tri-film Automatique, Model BN 8_9,5_16.
13 stk Atlas Truflash Lampe, No 1B (Blå), i emballage.
1 tegneseriekortfilm, Walt Disney AB Master Film.

Lysmåler "BOY" skade på siden.
Ikke funktionstestet, Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.355