VÆGSKAB, KYSTE, LANTERNE mm., 1800/2000 årh.

378275. VÆGSKAB, KYSTE, LANTERNE mm., 1800/2000 årh.

Proveniens Växjö fabriks- og håndværksforening.
Overskabshøjde 45 cm, lanterne 24 cm, spritkomfur Radius no5 22 cm, el-varmegryde kobber 2 dele 17 cm, limpottejern med varmekop 14 cm, trækasselængde 28 cm, demonstrationskasse til sten plast 25 cm, display æsketræ med skydelåg 38 cm.

Låsen fjernet fra skabet, anden Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.278