JERN, 2 stk, jern, 1800-tallet og sytilbehør.

378242. JERN, 2 stk, jern, 1800-tallet og sytilbehør.

Proveniens Växjö fabriks- og håndværksforening.
Jernhøjde 10,5 cm og kegleformet jernlængde 22 cm.
2 formentlig klædeskærer Resdner ekspedition Stockholm og DRGM
Mønstermarkører Made in Japan.
2 stykker kul og trækasse med tusch til stof.
Strygebræt længde 60 cm, læderbeklædt pude fyldt med sand, og træhammer.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 1.651