POSTKORTALBUM, 1 stk, første fjerdedel af det 20. århundrede.

378224. POSTKORTALBUM, 1 stk, første fjerdedel af det 20. århundrede.

"Postkortalbum", 90 postkort, de fleste poststemplede (ikke plyndrede), hovedsageligt topografiske motiver, herunder Blomberg Kinnekulle, Wedum, Götened, Sölvesborg, Sofiero, Klippan (inklusive papirfabrikken), Gustafsbergs varmebadehus, Krylbo jernbanebro, Maskinhallen på 1923 års Gøteborg-udstilling, Älmestad, banegårde (Brokind, Grimstorp, Almvik, Täby, Saltsjöbaden, flere skånske slotte etc.; 28 x 21 x 3 cm.

Alder og Brugsslitage.
Skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Alder og Brugsslitage.
Skader.

Antal besøg: 1.224