KRÆFTER, FLY, BOR, ØKSER mv. ældre værktøjer.

378149. KRÆFTER, FLY, BOR, ØKSER mv. ældre værktøjer.

Proveniens Växjö fabriks- og håndværksforening.
6 kræfter længde inklusive skrue mellem 32 og 49 cm ca.
2 høvler længde 55 og 57 cm.
Økselængde 54 cm.
Håndbor højde 50 cm.
Træhammerlængde 32 cm og 3 uidentificerede værktøjer; 2 til montering på arbejdsbord og 1 med håndsving.

Brugsslitage, skrevet nummer i flertal.

Få foretaget en gratis vurdering!

2 høvler længde 55 og 57 cm.
Økselængde 54 cm.
Håndbor højde 50 cm.

Antal besøg: 1.807