FORCESSER, HAMMER, BORE med flere ældre værktøj, 1800/2000 årh.

378130. FORCESSER, HAMMER, BORE med flere ældre værktøj, 1800/2000 årh.

Proveniens Växjö fabriks- og håndværksforening.
4 kræfter længde inklusive skrue ca 40, 46, 52 og 54 cm.
Rubank Erik Anton Berg længde 62 cm.
savlængde 60 cm.
3 hamre længde 31, 33 og 35,5 cm.
Træhammer med jernbeslag, længde 39 cm.
3 øvelser (?) højde 36, 40 og 44 cm.

Brugsslitage, skader, mærket med sølvpen.

Få foretaget en gratis vurdering!

savlængde 60 cm.

Antal besøg: 2.085