377986. LOFTSLAMPE, Art Nouveau, 20. århundrede.
Messing med hvide glaskopper. 7 lyspunkter. En større kuppel omgivet af fire mindre sfæriske kupler. Samlet diameter ca. 80 cm Proveniens, dette har ifølge oplysninger tidligere hørt til inventaret på Motala Stadshotell.