SØLV, 9 dele, Rosenholm mm., 1900 tallet.

377887. SØLV, 9 dele, Rosenholm mm., 1900 tallet.

1 kop, stemplet KHD, Karlskrona, A8 (=1927); Højde 9 cm.
1 plukkegaffel, Rosenholm, GAB, I9; Længde 17,5 cm.
1 sandwichgaffel, Rosenholm, GAB, I9; Længde 13,5 cm.
2 kaffeskeer, Rosenholm, GAB, I9 eller S); Længde 12 cm.
3 ruskindsskeer, Rosenholm, GAB, E9, T9 og B10; Længde 11 cm.
1 ruskindsske, "Diana", CGH, sterling, K9; Længde 11 cm.
Samlet vægt 181 g.

Alder og Brugsslitage.
Sandwichgaflen med en mindre forstuvning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt 181 g.

Alder og Brugsslitage.

Antal besøg: 1.478