ANTIK BOMULDSSENG, rokokostil, Italien omkring 1920.

377749. ANTIK BOMULDSSENG, rokokostil, Italien omkring 1920.

Rigt forgyldt og ornamenteret seng i rokokostil med 3 malede medaljoner for enden af fodpladen Udvendige mål, længde ca 220 cm, bredde ca 180 cm, højde på sengegavle 67-147 cm, indvendige mål, længde ca 200 cm + - 5 cm, bredde 169 cm.

Aldersrelateret slitage i form af revner og tab af pastellagene.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 6.052