37762. Sæt, 8 dele, 20. århundrede.
Perlelamper, engle, gips/messing. Højde 44 cm.
Årsur, 2 stk, glas/metal/plast.
Vægur.
Barometer.
Blomsterfoder, Italien.
Bordur, forgyldt.
Brugsslitage. En af lampetterne med Kantstødt. Boreuret med farvetab. urene var ikke funktionstestet.