377046. "SPIRIT OF ST.LOUIS", SOSL Collection, "Fieldphone Mark I", 2 telefoner, sidste halvdel af det 20. århundrede.
Tastaturtelefon i retrodesign, samlet med træramme og metaldetaljer, svensk standardstik; Bredde 26, Dybde 22, Højde ca 10 cm.
Fremstår med mindre slitage fra alder og Brugsslitage.
Telefonlisten og plastikbeskyttelsen til den mangler på én enhed.
Ikke funktionstestet.