375905. KAGEDIN med låg, litografieret blikplade. Mærket Örebro tinemballagefabrik. Århundredeskiftet 1800/1900.
Småkagedåse Örebro kiks i form af et sekskantet, ottomansk rygebord. Internt mærket udvalgskiks. Højde 52,5, diameter 54 cm.
Slid, rust, reparationer. Brugstilstand.