375710. NILS FOUGSTEDT. Blækstand, tin, Firma Svenskt Tenn, 1926, sign.
Mærket Z7 (1926) svensk tin, Stockholm Højde 14 cm, længde 25,5 cm, bredde 15 cm.
Der mangler en glaskop, ellers aldersrelateret Brugsslitage, mindre ridser.
Nils Fougstedt (1881–1954)