GLAS, 4 dele, inkl. Bertil Vallien, Sven Palmqvist.
375095. GLAS, 4 dele, inkl. Bertil Vallien, Sven Palmqvist.
Skål, Sven Palmqvist, signeret Orrefors P 4226-131. Højde 9,5, diameter 21.
Skål, Orrefors, højde 10, diameter 18,5.
Vase, Bertil Vallien, signeret Kosta Boda B Vallien 48227. Højde 18,5.
Vase i form af et krus med blå stribe, formentlig Bergdala, højde 23,5 cm.
Proveniens Växjö fabriks- og håndværksforening.
Usigneret Orrefors skål med ubetydelige Kantstødt.