ZISELIERTE SCHENKKANNE. Arabisk, osmannisk, orientalsk design.

374640. ZISELIERTE SCHENKKANNE. Arabisk, osmannisk, orientalsk design.

Oprindelse Orient, dating 1. Halvdelen af det 20. århundrede. Materiale Kobber med overlæg, rigt dekoreret med naturlige motiver. mål ca. Højde 29,5 cm + håndtag, stativ 10,5 cm.

Lette alderstegn, muligvis en manglende del.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 710