Rødt Rörstrand stempel.
10 flade plader; Diameter 22 cm.
12 dybe tallerkener; Diameter 22 cm.
11 dybe tallerkener; Diameter 25 cm.
1 pragtfuld Suppeskål til fods og med løs underkop; Højde 33 cm. Skålens diameter 27,5 cm, Fadets diameter 30,5 cm.
1 terrine med låg; Diam 26,5, Højde 23 cm.
1 terrine med låg; Diam 22, Højde 18 cm.
1 skål til fods; Diam 25, Højde 10,5 cm.
1 grydeske med fast fad; Længde 23, Højde 19 cm.
2 ovale fade; Længde 43, Bredde 33 cm.
2 ovale fade; Længde 38, Bredde 24 cm.
1 oval fad; Længde 33, Bredde 20 cm.
1 oval fad; Længde 23, Bredde 14 cm.
1 rundt fad; Diameter 35 cm.
1 rundt fad; Diameter 30 cm.
Alder og Brugsslitage.
1 dyb tallerken, diam 22, med mindre kanthak.
1 ditto med ubetydelig fabrikationsfejl (misfarvning på bagsiden).
1 flad plade med revne.
1 ditto med kanthak.
1 ditto med mindre kanthak.
1 bakke 40 x 33 med mindre ridser.
1 bakke 38 x 24 med en større revne.
1 bakke 33 x 20 med revner.
Suppeskålens skål med en ubetydelig fabrikationsfejl i kanten.
Rødt Rörstrand stempel.
1 rundt fad; Diameter 35 cm.
1 rundt fad; Diameter 30 cm.
Alder og Brugsslitage.
1 flad plade med revne.
1 ditto med kanthak.
1 ditto med mindre kanthak.
1 bakke 33 x 20 med revner.