373887. CURT A. LANDWEHR. "Koncerten".
Curt A. Landwehr (1920 Herford - 1988 Comosøen); Olie på lærred, 1970'erne, signeret nederst til højre. Passende indrammet og med det originale brev underskrevet af den daværende galleriejer og kunstneren. mål ca. Ramme 84 x 74 cm, maleri 70 x 60 cm.