SERVICE, 3 stykker, "Napoli", Arthur Precy, Gefle, 20. århundrede.

373874. SERVICE, 3 stykker, "Napoli", Arthur Precy, Gefle, 20. århundrede.

Mærket nedenunder.
Lysestage, højde 10 cm.
Hængende vase, højde 17 cm.
Skål, højde 7, diameter 22,5 cm.

Brugsslitage, craquelure (håndtag vase med omfattende), skål med tre mærker fra fremstilling.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mærket nedenunder.
Lysestage, højde 10 cm.
Hængende vase, højde 17 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.990