HUGO BORGSTRÖM. MALERIER, 2 stk, olie på lærred, signeret H.Borgström, vinterlandskab.
373564. HUGO BORGSTRÖM. MALERIER, 2 stk, olie på lærred, signeret H.Borgström, vinterlandskab.
Axel Gustav Hugo Borgström (1903-1976).
Billedmål: begge 89 x 59 cm.
Rammemål: begge 106 x 76 cm.
Vinterlandskab, motiv: Klämman Hökensås og Orrar Klämman Hökensås.
Forgyldte trærammer.
Billedmål: begge 89 x 59 cm.
Rammemål: begge 106 x 76 cm.
Forgyldte trærammer.