Sæt PORCELÆN, 6 stk., kande og avocadofad, Rosenthal.
373553. Sæt PORCELÆN, 6 stk., kande og avocadofad, Rosenthal.
Kande med gennembrudt hank malet med blomster Højde 17 cm Stemplet Rosenthal og signeret Fem avocadofade/fade i hvidt porcelæn Længde 14 cm Stemplet Rosenthal.