373337. SPEJL, imperium, Johan Stork, Kalmar, begyndelsen af 1800-tallet.
Ornamenteret.
Malet træ.
Segl stemplet.
Bredde 48 cm Højde 87 cm Johan Stork spejlmager i Kalmar 1819-1846.
Aldersslitage, senere forgyldning og bagside.
Glasset senere, dog antikt.