3729044. RULLEKLAPSEKRETÆR. Østrig, 18. århundrede.
Sekretær med to store skuffer, to små skuffer og tre rum.
Højde: 105 cm.
Længde: 110 cm.
Dybde: 70 cm.
Skrivehøjde: 75 cm.
Brugsslitage, nogle gange hårdere. Revner, spor af ældre skadedyrsangreb, finerskader, mærker.