HORST JANSSEN. UTAMARO. „I seng.“ Farveoffsetlitografi.

3727117. HORST JANSSEN. UTAMARO. „I seng.“ Farveoffsetlitografi.

Horst Janssen (født 14. november 1929 i Wandsbek nær Hamborg; død 31. august 1995 i Hamborg) var en tysk illustratør, grafiker, forfatter, plakatkunstner, illustratør og fotograf. Fra syv variationer på Kitagawa Utamaro. Signeret nederst til højre. Under glas i en smuk galleriramme. Dimensioner ca. ramme 52 x 68,5 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 201