STROPER OG KANDE med prop, 18 dele til likør. Trelleborg midt i det 20. århundrede.
372299. STROPER OG KANDE med prop, 18 dele til likør. Trelleborg midt i det 20. århundrede.
12 likørglas, højde 12 cm. Karaffel med prop, total højde 27 cm. Bourgogne kop og korpus med ætset dekoration af druer. Opskåret dekoration af knopper. 4 glas med etiketmærkning.