SPEJL MED KONSOL BORD, Eden spejl, Gustafs, forgyldt træ/marmor, 1900-tallet.

372249. SPEJL MED KONSOL BORD, Eden spejl, Gustafs, forgyldt træ/marmor, 1900-tallet.

Jordet spejlglas. Monogram på bagsiden af kam JAE (J. A. Edenholm, Guldlistfabrik), ligeledes mærket med to mærker.
Samlet mål 164 x 58,5 cm.
Samlet højde på konsolbord 52 cm.

Brugsslitage, mindre forgyldningsglidninger, marmorplade med afslag.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet mål 164 x 58,5 cm.

Antal besøg: 8.381