SPEJL MED KONSOL BORD, Eden spejl, Gustafs, forgyldt træ/marmor, 1900-tallet.
372249. SPEJL MED KONSOL BORD, Eden spejl, Gustafs, forgyldt træ/marmor, 1900-tallet.
Jordet spejlglas. Monogram på bagsiden af kam JAE (J. A. Edenholm, Guldlistfabrik), ligeledes mærket med to mærker.
Samlet mål 164 x 58,5 cm.
Samlet højde på konsolbord 52 cm.
Brugsslitage, mindre forgyldningsglidninger, marmorplade med afslag.
Samlet mål 164 x 58,5 cm.