AXEL FRIDELL. „Albert og William“ ætsning, plade signeret og dateret 1934.

3714849. AXEL FRIDELL. „Albert og William“ ætsning, plade signeret og dateret 1934.

ca. 24,5x16,5 cm, karmmål 58x45 cm
Ref nr. H367, Axel Fridell, Karl Haskel, foto 1.1986.

Lidt gulnet.

Kunstner/designer

Axel Fridell (1894–1935)

Få foretaget en gratis vurdering!

Lidt gulnet.

Kunstner/designer

Axel Fridell (1894–1935)

Antal besøg: 330