DISSE SERVICE, 39 dele, lertøj, Ingrid Atterberg, Ekeby.

37135. DISSE SERVICE, 39 dele, lertøj, Ingrid Atterberg, Ekeby.

Fremstillingsår 1949-52.
12 tekopper, 12 underkopper, 12 små tallerkner, tekande, sukkerskål, flødekande.

Brugsslitage. 8 kopper med knitren. Tekande, mindre krakelering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Fremstillingsår 1949-52.

Antal besøg: 2.775