371112. MÜNCHENER SCHULE. Hedeland i en stormfuld himmel.
Olie på lærred på pap, dateret omkring 1930, utydeligt signeret "San..." nederst til højre, original indramning. mål ca. Ramme 29 x 24,5 cm, maleri 19,5 x 14 cm.