NORRIS ADAM SCADDING (CONTEMPORARY). SOMMERLANDSKAB.
3706964. NORRIS ADAM SCADDING (CONTEMPORARY). SOMMERLANDSKAB.
Signeret med initialer og dateret 40, akvarel og sort farveblyant
51,5 xc 56,5 cm.; #
med en kystscene af samme hånd, paraferet og dateret 56, 32,5 x 56 cm. (2).
51,5 xc 56,5 cm.; #