SØLVÆSKE, nielloteknik, Rusland, 1800-tallet.

370374. SØLVÆSKE, nielloteknik, Rusland, 1800-tallet.

Længde 6,5, Bredde 4, Højde 3 cm.
Indvendig forgyldning.
Stemplet indvendigt, både i bunden og i låget, blandt andet "84" og "1858". Svensk importstempel.
Æskevægt 78 g.

Mindre brugs- og aldersslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Indvendig forgyldning.
Æskevægt 78 g.

Antal besøg: 2.595