370164. SALONGRUPPE, 3 dele, neo-rokoko, 1800-tallet.
Groom sofa og 2 stole med skåret indretning, betrukket med grøn imiteret silke. Sofa, længde 110 cm, dybde 53 cm, ryghøjde 93 cm.
Brugsslitage, ridser, skader, mærker. Tekstil med slid, pletter og skader.