GYNGESTOL, malet pels, Allmoge, 1800-tallet.

369962. GYNGESTOL, malet pels, Allmoge, 1800-tallet.

Drejede stifter i ryggen, buede armlæn.

Brugs- og aldersrelateret slitage, ridser, revner, mærker. Senere malet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.176