369893. SPISESTÆT, 98 dele, porcelæn, begyndelsen af det 20. århundrede.
Malet dekor af planter i grøn farve. Profileret kant med gulddekoration.
27 madtallerkener 15 dybe madtallerkener 7 tallerkener 14 tallerkener 2 kagetallerkener, diam 22 12 udstillingstallerkener, længde 24-50 cm asparges tallerken fisketallerken, længde 63 cm sauce terrine, længde 23 cm 2 udstillingstallerkener, diam 32 cm.
Mindre Kantstødt på fodringe. Tab af maling og Brugsslitage.