ANTIK KONVEKS SPEJL.

ANTIK KONVEKS SPEJL.
3698102. ANTIK KONVEKS SPEJL.

Sandsynligvis 19. århundrede, et cirkulært forgyldt konveks spejl med en kuglebesat ramme og med en kant af acanthusblade rundt om midten. 53 cm diameter.

Slip til siden, og nogle revner i forgyldningen, båndene på spejlet har nogle små chips på steder og også på kanten.

Få foretaget en gratis vurdering!
3698102. ANTIK KONVEKS SPEJL.

Antal besøg: 562