JEAN MICHEL FOLON / MAX ERNST. KUNSTBOG. "Ein Baum stirbt" med farvelitografi.

369658. JEAN MICHEL FOLON / MAX ERNST. KUNSTBOG. "Ein Baum stirbt" med farvelitografi.

24 Aquarelle mit einem Vorwort des Künstlers und einer Originallithographie von Max Ernst. Jean Michel Folon. . Weber, Genève, 1974 1. tyske udgave. Med et originalt farvelitografi af Max Ernst og 24 farveplader efter akvareller af Jean Michel Folon.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 1.464