JEAN MICHEL FOLON / MAX ERNST. KUNSTBOG. "Ein Baum stirbt" med farvelitografi.
369658. JEAN MICHEL FOLON / MAX ERNST. KUNSTBOG. "Ein Baum stirbt" med farvelitografi.
24 Aquarelle mit einem Vorwort des Künstlers und einer Originallithographie von Max Ernst. Jean Michel Folon. . Weber, Genève, 1974 1. tyske udgave. Med et originalt farvelitografi af Max Ernst og 24 farveplader efter akvareller af Jean Michel Folon.