VAS, samt skulptur, glas, Göran Wärff, Kosta Boda, anden halvdel af det 20. århundrede.
369602. VAS, samt skulptur, glas, Göran Wärff, Kosta Boda, anden halvdel af det 20. århundrede.
Vase og skulptur med orange og blå underside til vasen og grøn og blå til skulpturen Vase signeret Kosta 46395 Wärff, højde 9 cm Skulptur ikke signeret, højde 6,5 cm.
Nedgang på mundingen af vasen ca 1 mm, ridser på undersiden.