369505. KLEINES ROMANTIKER-GEMÄLDE. Folk med køer ved en bjergsø, sandsynligvis et alpelandskab.
Olie på lærred, dateret omkring 1860/1880, usigneret, udsmykket guldramme. mål ca. 36 x 40 x 6 cm, maleri 20 x 25 cm.
Urenset, stel let stødt og nyere forgyldt.