RUBY SAPPIRRING ædelstene tilsammen 1,72 ct.

369012. RUBY SAPPIRRING ædelstene tilsammen 1,72 ct.

Den pragtfulde damering er lavet i 925 sølv og er stemplet som sådan på ringbåndet og er fuldstændig forgyldt i 585 gult guld.
Ringhovedet har 26 runde facetslebne rubiner og 26 blå safirer.
RG 56 = ringskinnens indre diameter 18 mm.
Ringhoved 22 x 15,7 mm. Vægt 7,45 gram.

Rigtig god, velholdt stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rigtig god, velholdt stand.

Inter-Arte
Antal besøg: 996