368535. HILMER JOHANSSON. Mand med pakke, træskulptur, Döderhult, Oskarshamn, 1953.
Højde 20 cm.
Under soklen er skulpturen signeret "Hilmer Johansson, Döderhult, Oskarshamn, 1953".
Skåret og delvist malet træ.
Skær i ét stykke.
Alder og Brugsslitage.
Soklen med reparation.