SKAB, empirestil, intarsia, omkring århundredeskiftet 18/1900.

367406. SKAB, empirestil, intarsia, omkring århundredeskiftet 18/1900.

Intarsia indretning i form af urner og fugle. Indretning med hylder. Højde 103,5 cm, bredde 54,5 cm, dybde 34,5 cm.

Brugsslitage, ridser, revner, mærker.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 822