LOCKASK i sølv med sten, Carl Gustav Hallberg, Stockholm, totalvægt 1.626 gram.
367036. LOCKASK i sølv med sten, Carl Gustav Hallberg, Stockholm, totalvægt 1.626 gram.
Højde 9 cm, længde 22 cm, dybde 14 cm Stemplet med CGH Kattfott S Stockholm S7 (1920), totalvægt 1.626 gram Graveret med Kapplöpningssällskapets Grand pris, Ulriksdal 1959 Herkomst: Hedberg samling, Bjärsjölagård slot.