SPILLEBORD, med stol, 1800-tallet.

366467. SPILLEBORD, med stol, 1800-tallet.

Fritstående, udskåret eg, seks skuffer. kryds med urne. Højde 81 cm, Mål på skiven 120 X 103 cm.
En stofbeklædt skive ligger løst ovenpå.
Stolens mål: Højde 95 cm, 63 X 60 cm.

Aldersslitage, reparationer, revner, løs fodkugler.
Stolen er ikke fuldpolstret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Stolen er ikke fuldpolstret.

Antal besøg: 866