Kommode, birk, højde 55 cm.
Vægur, eg, højde 70 cm.
Fodskamler, 2 stk, 1800-tallet, diameter 31 cm.
Syboks, birk, indlæg i mahogni, længde 25 cm.
Slitage, afføring let ormetung, væguret mangler en del af overdelen, kommode spejl med skade på skuffen.