STUE MØBLER, 7 stk., birk, første halvdel af det 20. århundrede.

365204. STUE MØBLER, 7 stk., birk, første halvdel af det 20. århundrede.

Bordlængde 134, bredde 74, højde 72,5 cm Stole ryghøjde 80, sædedybde 36 cm Spiseskabslængde 130, bredde 43,5, højde 118 cm Spiseskænk længde 139, bredde 45,5, højde 72,5 cm.

Spisebordet med Brugsslitage, mindre stødmærker og ridser. Skiven jordede. Spisestueskabet med Brugsslitage, mindre stødmærker og ridser. Skænk med Brugsslitage, mindre stødmærker og ridser. Stole med slid.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 962