BOG, kinesisk, med illustrationer, århundredeskiftet 18/1900.
365016. BOG, kinesisk, med illustrationer, århundredeskiftet 18/1900.
Højde 37, Bredde 27 cm.
6 opslag, hver med et billede og tilhørende tekst.
Akvarel og blæk.
Omslagene er beklædt med papir med trykt silkedamaskmønster.
Højde 37, Bredde 27 cm.
Akvarel og blæk.