BOG, kinesisk, med illustrationer, århundredeskiftet 18/1900.

365016. BOG, kinesisk, med illustrationer, århundredeskiftet 18/1900.

Højde 37, Bredde 27 cm.
6 opslag, hver med et billede og tilhørende tekst.
Akvarel og blæk.
Omslagene er beklædt med papir med trykt silkedamaskmønster.

Alder og Brugsslitage.
Der er mindre vandpletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 37, Bredde 27 cm.
Akvarel og blæk.

Alder og Brugsslitage.
Der er mindre vandpletter.

Antal besøg: 734