DOMINIK PAWLOWSKI. olie på lærred, "skovsø" signeret Dominik.

364445. DOMINIK PAWLOWSKI. olie på lærred, "skovsø" signeret Dominik.

Dominik Pawlowski blev født i Polen i 1956 og studerede på kunstskolen i Kielce 1972-77. Bosat i Sverige siden 1981. Han maler naturalistisk, mest landskaber, men også interiører, figurkompositioner og bybilleder i klare, varme farver.
51 x 61 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

51 x 61 cm.

Ingen anmærkninger.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besøg: 6.065