TENNFAT, Carl Eric Ahnström, Växjö, anden halvdel af det 19. århundrede.

363987. TENNFAT, Carl Eric Ahnström, Växjö, anden halvdel af det 19. århundrede.

Diam 32, Højde 6 cm.
Vægt 887 g.
CE Ahnström var mester i Växjö 1845-1861 (-1876).

Alder og Brugsslitage.
Kantet med revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diam 32, Højde 6 cm.
Vægt 887 g.

Alder og Brugsslitage.
Kantet med revner.

Antal besøg: 1.222