SMARAGD & DIAMANT haloring.

SMARAGD & DIAMANT haloring.
3639073. SMARAGD & DIAMANT haloring.

En klyngering i 18 kt. hvidguld med en 1,11 karat oval smaragd og 0,32 ct runde brillantslebne diamanter.

Den vigtigste ædelsten er en ovalskåret grøn smaragd, der vejer 1,11 karat, holdt i en multi-klo indstilling.

En glorie af 16 runde brillantslebne diamanter på i alt 0,32 ct omgiver smaragden.

Diamanternes omtrentlige farve og klarhed er H-J, god SI.

Denne ring er testet som 18kt hvidguld og stemplet „18K“.

EU ringstørrelse: 54. UK ringstørrelse: N.

Samlet vægt: 3,4 gram.

Som ny/god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt: 3,4 gram.

Som ny/god.

Antal besøg: 509