TENNFAT, Peter Lagerwalls enke, Jönköping, 1762.

363855. TENNFAT, Peter Lagerwalls enke, Jönköping, 1762.

Diameter 31,5 cm.
Stemplet PLW og D (1762); denne var mester i Jönköping 1739-1747 (-1765).
Vægt 1640 g med ophængsanordning.

Alder og Brugsslitage.
Med senere ophængningsanordning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 31,5 cm.

Alder og Brugsslitage.

Antal besøg: 1.385